fbpx

Jak powróciło blogowanie.

Czy to Barney Stinson dał blogom nowe życie?

Blogowanie

Kiedy powstały blogi

Pierwsze blogi powstały w latach 90, kiedy ich cel określono jako internetowy pamiętnik. Nie były wtedy tak popularne, jak teraz i żyły swoim życiem w cieniu internetu, aż do dzisiejszych czasów. Kiedy pozycjonowanie wymusza na nas tworzenie unikalnej treści.

Barney Stinson

Jeżeli bez trudu poznajecie tego pana w garniturze, z pewnością oglądaliście telewizyjne show: How i met your mother. Barney Stin-wait for it-son jest jedną z pierwszoplanowych postaci. Na pierwszy rzut oka mający straszną osobowość okazuje się zawsze bardzo dobrym przyjacielem i w gruncie rzeczy wspaniałym człowiekiem. Sam serial przyciągał miliony telewidzów na całym świecie, a sam Barney co chwila zadawał przyjaciołom pytanie “don’t you read my blog?”

blog Barney Stinson

Sami autorzy serialu w swoich scenariuszach wyśmiewali formę pamiętnika, jaką był wtedy blog. Czy słusznie ? Nie przypuszczali, że w następnych latach, pojawi się “blogowy booom” Czemu tak właściwie się dzieje? Jakie są zalety blogowania?

Zalety blogowania

Spełnianie się w pisaniu

Pisanie, jak każde inne zajęcie może być hobby, lub nawet pasją. Prowadzenie bloga może być okazją do sprawdzenia samego siebie i przekazywania tekstów dla szerszego grona czytających w internecie.

Unikalna treść to wysokie pozycje

Unikalne treści, artykuły na nietuzinkowe tematy, zwiększają szanse na większą publikę. Dzięki regularnie dodawanym wpisom, szybko możemy trafić na szczyt wyszukiwarek.

Na blogu można zarabiać

Raczej nikt nie zapłaci nam za samo pisanie z zamiłowania na naszym blogu, ale kiedy osiągnie już wystarczającą liczbę użytkowników czytających regularnie wpisy, zapewne zgłosi się ktoś, kto zaoferuje trochę korzyści za reklamowanie jego produktów.

Duży zasięg

Blog jest bardzo modną formą stron internetowych, poprzez możliwości wysokiego pozycjonowania dociera do większej liczby osób niż klasyczna strona internetowa.

Prosty w obsłudze

Po stworzeniu szablonu graficznego i konfiguracji wszystkiego czego potrzebujemy, same dodawanie i aktualizowanie wpisów jest raczej intuicyjne.

Niewielkie koszta otwarcia

Otwarcie bloga samemu to koszt głównie czasu, który stracimy, siedząc przed komputerem i stresując się, że na początku nie wychodzi. Bo samo opłacenie domeny i serwera zamknąć można w 200 zł rocznie. Jeżeli zlecimy projekt specjaliście, ceny wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Targetowanie odbiorców

Blog jest świetnym narzędziem do trafiania do wybranego grona odbiorców. Np pisząc o tym jak bardzo kochamy koty, nie wiele fanów psów i chomików będzie czytać nasze wpisy. Właśnie tu pojawia się szansa, dla zewnętrznych firm na reklamę np. żwirku dla kota.

Wady blogowania

Potrzeba mnóstwa czasu

Samo dodawanie wpisów nie jest może bardzo pracochłonnym zajęciem, ale wymyślanie, pisanie, planowanie i edytowanie ich już tak. Do tego cały czas musimy starać się pisać, na co raz to nowe tematy, żeby nie stracić ilości odwiedzających nasz blog.

Potrzeba podstawowej znajomości cms

Większość blogów oparta jest na systemach CMS. Można śmiało powiedzieć, że 90% blogów czy nowo powstałych witryn opiera się w jakimś stopniu o WordPressa. Tak więc podstawowa wiedza na temat użytkowania tego rodzaju stron jest niezbędna do płynnego prowadzenia bloga.

Do zarabiania potrzeba Seo

Samymi tekstami nie zbudujemy dość silnej pozycji, żeby być na tyle wysoko w wyszukiwarce, abyśmy mogli liczyć na oferty firm, którym zależy na reklamie na blogach. Potrzeba ogólnej wiedzy o zdobywaniu wyższych pozycji, od meta tagów do tekstów alt w zdjęciach, do zwiększenia grona czytelników, a tym samym zachęcenia do inwestowania w siebie.

Blogi otrzymały nowe życie, dzięki Stinson’owi czy nie dziś są potężnym narzędziem emarketingu, a umiejętnie prowadzone zastąpić mogą przynieść pokaźne zyski.

Zrobimy Ci blog!

Dokładnie taki jakiej oczekujesz. Przyciągnie klienta i pomoże Twojemu biznesowi się rozwijać.

Adres

Białystok

663 320 665

adam@itaplus.pl

Follow Us

Loading...
Facebook Messenger for Wordpress
Share This